اخبار > دوره آموزش «کفایت زبان عربی» برای مقطع دکتری، در دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزش «کفایت زبان عربی» برای مقطع دکتری، در دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد
دوره آموزش «کفایت زبان عربی» برای مقطع دکتری، در دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه قرآن و حدیث، افزود: با هدف آمادگی دانشجویان مقطع دکتری، کفایت عربی، جایگزین تافل شد.

آقای حجت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از شرایط مندرج در آیین نامه آموزشی دانشجویان مقطع دکتری احراز توانمندی این دانشجویان در یکی از زبانهای خارجی است.

وی تصریح کرد: با توجه به نیاز دانشجویان مقطع دکتری رشته الهیات دانشگاه قرآن و حدیث امسال برای اولین بار اقدام به گزاره کفایت زبان عربی یا همان آزمون اشتمال جایگزین آزمون تافل اقدام کرده و با استقبال خوب دانشجویان دکتری مواجه شد.

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه قرآن و حدیث، افزود: به منظور آمادگی داوطلبان برای شرکت در این آزمون، دانشگاه 30 ساعت کلاس آموزشی برای آموزش مهارتهای مختلف شنیداری مکالمه و فهم متون آثار و کهن اقدام کرد که این کلاس ها در دو نوبت در ایام شنبه تا چهارشنبه و یک نوبت در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار شد.

دکتر حجت بیان کرد: آزمون این دوره روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه سال ساعت 9 صبح در محل دانشگاه قرآن و حدیث برگزار خواهد شد.

وی گفت: این دوره در سال آینده نیز برگزار می شود و تلاش می شود، داوطلبانی از دانشجویان مقطع دکتری از سایر مراکز آموزشی هم بتوانند در این دوره شرکت کنند.

آقای حجت افزود: استاد عرب زبان آقای یزن علی این دوره را تدریس کرد. با توجه به تجربیات و توانمندی های ایشان که در تدریس داشتند مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.١٤:٤٥ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٠٦    /    تعداد نمایش : ١٤٣خروج