اخبار > برگزاری دوره آزاد درسی حوزه‌ها و مکاتب حدیثی

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آزاد درسی حوزه‌ها و مکاتب حدیثی

باسمه تعالی

آشنایی با فعالیت‌های علمی عالمان مسلمان در زمان‌های مختلف در مسیر پاسداری از احادیث اهل بیت (علیهم السلام) و نشر آن برای دانشجویان و دانش‌آموختگان علوم اسلامی لازم است. معارف اهل بیت (علیهم السلام) در قالب احادیث به ما رسیده است و احادیث در گذر زمان و در مسیر جغرافیای عالم اسلام فراز و فرود زیادی داشته است و دانایی نسبت به این امر در میزان اعتماد به حدیث و قدر شناسی آن تاثیر به سزایی دارد.

واحد آموزش‌های آزاد و همگانی دانشگاه قرآن و حدیث با داشتن مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی از دفتر آموزش عالی وزارت علوم به جهت قرار نداشتن این درس در ضمن بیشتر رشته‌های دانشگاهی علوم اسلامی در صدد است این محتوا را برای داوطلبان به صورت آزاد و در قالب کلاس‌های حضوری و مجازی برخط ارائه کند

.

جزئیات برگزاری این دوره به شرح ذیل است :

عنوان درس: حوزه‌ها و مکاتب حدیثی


هدف: آشنایی با حوزه‌ها و مراکز حدیثی فعال شیعه و اهل سنت و آگاهی از جریان‌های فکری موافق و مخالف حدیث در میان عالمان در طول تاریخ اسلام.

مدرس دوره: جناب استاد محمدرضا سبحانی‌نیا عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث

طول دوره:۳۰ ساعت در ۱۵ هفته

مهلت ثبت‌نام: تا 29 آبان

شروع کلاس‌ها: ۲۵ آبان   ۱۴۰۱

ساعت برگزاری کلاس ها: چهارشنبه ها ساعت 10 الی 11:30

شیوه برگزاری کلاس‌ها: به صورت حضوری در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری جنب حرم حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) و همزمان به صورت مجازی برخط (لینک دوره متعاقبا به داوطلبان تقدیم خواهد شد)


شهریه دوره: ۲۴۰ هزار تومان

لینک فرم ثبت‌نام و پرداخت


به شرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون پایان دوره، گواهی اتمام دوره تقدیم خواهد شد.

شرکت کنندگان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۵۱۲۹۲۶۱۱ ـ ۰۲۱ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ با کارشناس آموزشهای آزاد تماس بگیرند.


موفق و پیروز باشید

 


١٦:٤٦ - شنبه ١٤ آبان ١٤٠١    /    عدد : ٢٧٣٩    /    تعداد نمایش : ٨٤٥خروج