اخبار > باید فرایندهای پژوهش، کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر شود

 


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت: باید فرایندهای پژوهش کوتاه تر و کم هزینه تر شود چرا که پژوهش در کشورمان پر هزینه شده است.

باید فرایندهای پژوهش، کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر شود

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالهادی مسعودی در مراسم هفتمین جشنواره پژوهشگاه و دهمین همایش ملی حدیث پژوهش دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به هفته پژوهش اظهار داشت: این هفته ها و روزها برای این است که ما هویت آن شئ را بهتر بشناسیم، هفته پژوهش یعنی هویت پژوهش را فهمیدن و بیشتر دانستن است.

وی ادامه داد: پژوهش به معنای تولید و زایش است و در واقع یک یادگاری از محقق و پژوهشگر است، یعنی چیزی را انسان تولید کند که دیگران به آن نرسیده اند و دیگرانی به آن نیاز دارند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسعودی ابراز داشت: چرا باید از هر 170 هزار مقاله باید یک نوآوری داشته باشد، پژوهش تکرار گفته ها و واگویی نوشته ها و آوردن دوباره متن های پیشین نیست بلکه پژوهش زایش است و باید در این جهت حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: باید افق های پژوهشی را برای دانشگاه ترسیم کنیم و آن را به محققان بیان کنیم، از همین رو می توانیم در زمینه پژوهش در سه عرصه فعالیت کنیم:معنویت و اخلاق ، مبانی نظری و بنیادی حدیث و قرآن ؛ و مباحث میان رشته ای یعنی پیوند متون وحیانی با علوم انسانی .

قائم مقام رئیس دانشگاه قرآن و حدیث بیان داشت: در پردازش مواد خام قرآنی و حدیثی در پژوهشگاه و دانشگاه اقدامات خوبی صورت داده ایم و علاوه بر این در باره معنویت و اخلاق در فضای پژوهشی کشور به صورت جدی اقداماتی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پژوهش در کشورمان پر هزینه شده است و باید فرایندهای پژوهش کوتاه تر و کم هزینه تر شود .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسعودی تصریح کرد: نیازمند این هستیم که طلاب و دانشجویان را وارد پژوهش کنیم و در این میان نیاز است هر پژوهشگر مطالعات و گستره و ژرفای پژوهش خود را افزایش دهد.

 


٠٩:٤٨ - شنبه ٢٧ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٥١    /    تعداد نمایش : ٦٩٦خروج