اخبار > برگزاری «کارگاه مقاله نویسی» به صورت مجازی

 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش گام به گام مراحل انجام تحقیقات علمی بصورت عملی و با ارائۀ تمارین کاربردی به منظور رشد و ارتقای توان علمی ـ پژوهشی دانشجویان

برگزاری «کارگاه مقاله نویسی» به صورت مجازی

New Page 1

آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث، به منظور رشد و ارتقای توان علمی ـ پژوهشی و در پاسخ به درخواست‌های مکرر دانشجویان، اقدام به برگزاری یک «کارگاه مقاله نویسی» به صورت مجازی و با ظرفیت محدود نموده است. دانشجویان و علاقمندان به فعالیت‌های پژوهشی، می‌توانند از این کارگاه جهت رفع اشکالات خود و یافتن مهارت در مسیر انجام تحقیقات علمی و تدوین مقالات استفاده کنند. هدف این دوره، آموزش گام به گام مراحل انجام تحقیقات علمی است که بصورت عملی و با ارائۀ تمارین کاربردی، ان شاء الله این هدف محقق خواهد شد و شاهد پیشرفت دانشجویان توانمند در عرصۀ پژوهش‌های علمی در زمینۀ علوم اسلامی و ثبت مقالات علمی و پژوهشی ایشان خواهیم بود.

 

· تقویم آموزشی و ثبت نام

-  شروع ثبت نام: 25 دی الی 12 بهمن 1400 (ظرفیت پذیرش هر کلاس: 20 نفر

-  طول دوره: از 15 بهمن 1400 الی 15 اردیبهشت 1401؛

- آخرین مهلت ارسال فعالیت تحقیقاتی: 15 اردیبهشت 1401.

 

· مفاد و خدمات آموزشی

- ارائه 30 ساعت کارگاه آموزشی آنلاین با حضور استاد ارائه؛

- ارائه 70 ساعت کارگاه پژوهشی توسط استاد ارائه؛

- ارائۀ محتوای آموزشی در قالب 8 جلسۀ درسی چندرسانه‌ای؛

- پاسخگویی و رفع اشکال دانش‌پژوهان توسط استاد در پیام‌رسان ایتا؛

- چاپ مقالات برگزیده دانش‌پژوهان در نشریه علمی ـ تخصصی کتاب و سنت و فصلنامه علمی ـ پژوهشی علوم حدیث؛

- ارائۀ گواهینامۀ الکترونیکی پایان دوره.

 

· توضیحات

- بسته‌های آموزشی: محتوای آموزشی این دوره در قالب 8 جلسه درسی چندرسانه‌ای توسط استاد ارجمند جناب آقای دکتر مهدی نصرتیان تولید شده، که پس از ثبت نام، بلافاصله در میزکار شرکت‌کنندگان فعال شده و تا پایان دوره نیز، باقی خواهد ماند.

- استاد ارائه: استاد برگزارکننده این دوره، جناب آقای دکتر محسن خوش‌فر، استادیار گروه علوم حدیث جامعة المصطفی (ص) العالمیه هستند. که بخشی از رزومه علمی و پژوهشی ایشان در لینک زیر قابل مشاهده و مطالعه است.

- ساعات آموزشی: در طول دوره علاوه بر بسته‌های آموزشی دکتر نصرتیان، 30 ساعت آموزشی آنلاین نیز توسط استاد خوش‌فر در جلسات آنلاین برگزار خواهد شد (زمان جلسات توسط استاد، تعیین می‌شود) که شامل محورهای آموزشی مندرج در جدول زیر است:

 

ردیف

محورهای آموزشی

گام اول

روش انتخاب موضوع

گام دوم

روش نگارش طرح‌نامه تحقیق

گام سوم

روش نگارش مقاله

گام چهارم

آشنایی با برخی روش‌های تحقیق (تحلیل محتوا، داده، بنیاد متنی، معناشناختی و ...)

گام پنجم

آشنایی با نحو انتشار مقالات

گام ششم

آشنایی با مجلات علمی و غیرعلمی

گام هفتم

آشنایی با همایش‌های ملی و بین‌المللی

گام هشتم

آشنایی با مجلات و همایش‌های خارجی (ISI,scopus,…)

گام نهم

نحوه ارسال مقالات به مجلات و همایش‌ها و ...

 

- ساعات پژوهشی: علاوه بر ساعات آموزشی اساتید تولید و ارائه این دوره، 70 ساعت کارگاه پژوهشی نیز با حضور استاد خوش‌فر برگزار خواهد شد که این ساعات نیز طبق برنامه‌ریزی استاد، در محیط آدوبی کانکت یا پیام‌رسان‌ ایتا ارائه خواهد شد.

- گواهینامه: شرط اخذ گواهینامۀ پایان دورۀ «مقاله نویسی» ارائۀ یک مقالۀ علمی مطلوب در پایان دوره است. این مقالات توسط استاد ارجمند جناب آقای خوش‌فر، بررسی و ارزیابی خواهد شد و در صورت تأیید ایشان، گواهینامۀ پایان دوره برای افرادی که موفق به کسب امتیاز مطلوب از کار تحقیقاتی خود شوند، صادر خواهد شد.

- تسهیلات حمایتی: مقالات برگزیده دانش‌پژوهانی که به تأیید استاد ارائه دوره رسیده باشد و قابلیت چاپ در مجلات ذی‌ربط را داشته باشد، در نشریه تخصصی کتاب و سنت و فصلنامه علمی ـ پژوهشی علوم حدیث چاپ خواهد شد.

 

· شرایط ثبت نام

- علاقمندان به شرکت در این دوره می‌بایست ابتدا فرم ثبت نام زیر را تکمیل نموده و از این طریق آمادگی خود را برای شرکت در دوره مقاله‌نویسی اعلام بفرمایند. پس از اتمام مهلت ثبت نام، روش پرداخت شهریه دوره به اطلاع ایشان خواهد رسید.

فرم ثبت نام اولیه شرکت در دوره مقاله‌نویسی

 

- نکته مهم: بعد از تکمیل فرم ثبت نام، یک کدرهگیری به شما نمایش داده می‌شود که لازم است این کد را نزد خود حفظ کنید تا در مرحله دوم ثبت نام و پرداخت شهریه، با استفاده از آن، ثبت نام خود را تکمیل نمایید. این کد، برای هر شخص، به صورت جداگانه صادر می‌شود و افراد دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند. (تصویر پایین)

- هزینۀ شرکت در این دوره مبلغ 1 میلیون و 100 هزار تومان بوده که با تخفیف بیش از 50 درصد، ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه قرآن و حدیث و سایر دانشگاه‌ها به مبلغ ۰۰۰/۵۰۰ تومان کاهش یافته است. این شهریه به ازای ارائه بیش از 100 ساعت آموزشی و پژوهشی، اخذ می‌شود.

- تأکید می‌شود این دوره با ظرفیت محدود (20 نفر) برای هر کلاس برگزار می‌شود. چنانچه تعداد افراد ثبت نام‌کننده، بیش از 20 نفر باشد، دوره در قالب دو گروه (کلاس) یا دو زمانبندی متفاوت برگزار خواهد شد.

- با توجه به اینکه این دوره، دارای گواهینامه است، لطفاً در ثبت مشخصات فردی خود، دقت لازم را مبذول فرمایید و اطلاعات دقیق و واقعی را ثبت نمایید تا در گواهینامه پایان دوره نیز به درستی ثبت شود.

 

· راه‌های ارتباطی

شرکت‌کنندگان محترم در کارگاه مقاله‌نویسی، جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام می‌توانند از ساعت 10 الی 11:30 روزهای یکشنبه تا چهارشنبه با شماره 51290 ـ 021 داخلی 92 با پشتیبان دوره در تماس باشند و جهت اطلاع از اخبار دوره‌ها، با کانال ایتای دوره‌های آزاد به نشانی https://eitaa.com/azadqhu همراه باشید.

 

آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث


١٤:٣٢ - دوشنبه ٢٧ دی ١٤٠٠    /    عدد : ٢٥٧٢    /    تعداد نمایش : ١٧١٥خروج