اخبار > حذف و اضافه نیم‌سال دوم ١٤٠١-١٤٠٠

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه نیم‌سال دوم ١٤٠١-١٤٠٠

باسمه

 

 

 

 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب؛

 به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال دوم تحصیلی 1401-1400 (ترم 4002) از ساعت 10 صبح روز یک شنبه مورخ 1 اسفندماه الی ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 2 اسفندماه می‌باشد.

نکات مهم

  1. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواست های دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه می‌توانند از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

  2. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو می تواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین می تواند حداکثر چهار درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

  3.  آن دسته از دانشجویان (در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، به عنوان آخرین فرصت می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده اقدام به انتخاب واحد با تأخیر کنند. عواقب ناشی از فعال‌شدن دیرهنگام دروس به عهدۀ دانشجویان می‌باشد. مطابق با آیین‌نامه مالی دانشجویی دانشگاه، برای دانشجویانی که پس از بازه ذکر شده، پیگیری مربوط به انتخاب واحد را انجام دهند، در صورت تأیید مدیریت آموزش برای انجام انتخاب واحد، جریمۀ تاخیر لحاظ خواهد شد.

  4. پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان کارشناسی رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست پیگیری ارسال کنند.

  5. با توجه به شرایط خاص برخی دانشجویان کارشناسی رشته علوم قرآن و حدیث (مطالعات حدیث) بخش مجازی با ارائه دو درس «مشکل الحدیث» و «آئین نگارش متون علمی» موافقت شده است و به صورت تمام آنلاین در این نیمسال ارائه می شود.

  6. پیرو هماهنگی صورت گرفته با مدیر گروه علمی روانشناسی دانشجویان ورودی 4001 که درس «مباحث اساسی در روانشناسی1» را نگذرانده‌اند، می‌توانند درس «مباحث اساسی در روانشناسی2» را در ترم 4002 به صورت هم نیاز اخذ کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست پیگیری ارسال کنند.

  7. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامه آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول ترم انتخاب شوند. برای مشاهده لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

  8. درخواست های ارائه دروس در کلیه مقاطع بررسی شده و دروس متناسب با دانشجویانی که شرایط خاص آموزشی داشته اند ارائه شده است.

  9. برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازۀ حذف و اضافه اینجـــــــا و برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجـــــــا را کلیک کنید.

  10. قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام حذف و اضافه مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

یکشنبه و دوشنبه 1 و2 اسفندماه
 در ساعات 10 الی 12 و 13 الی 15

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناس مسئول مقطع کارشناسی

دوشنبه 2 اسفندماه
در ساعت 20 الی 22

02151292322

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی و ارائه دروس


١١:٣٦ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦٠١    /    تعداد نمایش : ٢٣٢٠خروج