اخبار > اطلاعیه انتخاب واحد نیمسال اول 1403- 1402 (ترم 4021)

 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه انتخاب واحد نیمسال اول 1403- 1402 (ترم 4021)

 

 

 

 

باسمهتعالی

با سلام و عرض ادب؛

به استحضار دانشجویان همۀ مقاطع می‌رساند انتخاب واحد نیم‌سال اول تحصیلی 1403-1402 (نیم‌سال 4021) در روزهای شنبه تا سه‌شنبه 18 تا 21 شهریور 1402 مطابق جدول زیر انجام خواهد شد.

برنامه

زمان

انتخاب واحد

برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از ساعت 10 صبح روز شنبه 18 شهریور ماه تا ساعت 24 روز یکشنبه 19 شهریور ماه

برای مقطع کارشناسی از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 20 شهریور ماه تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 21 شهریور ماه

شروع کلاسها و مشاهدۀ دروس

1 مهرماه

حذف و اضافه (برای دانشجویان مقطع کارشناسی)

 15 و 16 مهر ماه

 

نکات بسیار مهم در انتخاب دروس

1- توصیه می‌شود دانشجویان در همۀ مقاطع براساس ترم‌بندی تعیین شده انتخاب واحد خود را انجام دهند چرا که انتخاب واحد خارج از ترم‌بندی باعث بروز مشکلات آموزشی برای دانشجویان می‌شود و دانشگاه الزامی برای ارائۀ دروس خارج از ترم‌بندی ندارد.

2- دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با شرایط آموزشی خاص (فراغت از تحصیل، اتمام سنوات، زیر کف بودن تعداد واحد و ...) که درخواست ارائۀ درس خارج از ترم‌بندی را دارند، می‌بایست از طریق فرم زیر درخواست ارائه دروس خود را حداکثر تا جمعه 24 شهریورماه ارسال کنند تا درخواست ایشان توسط کارشناسان رشته بررسی شود. به درخواست‌های ارسال شده در خارج از بازه اعلام شده رسیدگی نخواهد شد. بدیهی است در صورت بررسی شرایط دانشجویان و موافقت دانشگاه با ارائۀ آن‌ها، دروس در بازۀ حذف و اضافه ارائه خواهند شد.

برای تکمیل فرم درخواست ارائۀ درس اینجا را کلیک کنید.

3- عدم اقدام دانشجویان برای انتخاب واحد و تعیین وضعیت تحصیلی در نیم‌سال اول 1403-1402 تا 16 مهرماه 1402 (بازۀ حذف و اضافه) به منزلۀ انصراف دانشجو از تحصیل خواهد بود. مطابق آیین‌نامۀ مالی دانشگاه، چنانچه دانشجویان پس از بازۀ‌ حذف و اضافه برای انجام انتخاب واحد پیگیری کنند، مشمول جریمۀ تأخیر در انتخاب واحد خواهند شد. این جریمه برای تأخیر در انتخاب واحد دروس پایان‌نامه و رساله نیز می‌باشد.

4- دانشجویان حضوری ورودی 4011 و 4012 که در ابتدای پذیرش خود با درخواست تغییر محل تحصیل آن‌ها بنا بر شرایط خاص موافقت شده، ضروری است برای انتخاب واحد ترم 4021 درخواست خود  شامل عناوین دروس طبق ترم‌بندی و محل اخذ دروس از واحد مورد نظر را از طریق ایتا (شناسۀ کارشناس رشته در صفحۀ ارتباط با ما اعلام شده است) ارسال کنند.

 5- دانشجویانی که سنوات مجاز تحصیلی ایشان براساس جدول ذیل به اتمام رسیده است، می‌بایست برای استعلام وضعیت پیگیری مجوز سنوات از طریق ایتا با کارشناس رشتۀ خود مرتبط شوند. (شناسۀ کارشناس رشته در صفحۀ ارتباط با ما اعلام شده است). عواقب عدم پیگیری به موقع در این خصوص بر عهدۀ دانشجو خواهد بود.

ردیف

مقطع

بخش: سنوات مجاز

1 کارشناسی حضوری: 8 نیم‌سال
مجازی: 14 نیم‌سال
2 کارشناسی ارشد همۀ بخش‌ها: 4 نیم‌سال
3 دکتری  همۀ بخش‌ها: 10 نیم‌سال

 

6- به علت تصمیم مدیران گروه‌های علمی برای ارائه برخی دروس بخش حضوری به صورت الکترونیکی، دانشجویان کلیه مقاطع و رشته ها باید در زمان انتخاب واحد حتماً به نوع ارائه (حضوری روزانه/تمام آنلاین/ حضوری و آنلاین/ آفلاین (دارای بسته درسی)/ عملی) توجه کنند.

نوع ارائه

توضیح

حضوری روزانه

کلاسها به شیوۀ حضوری در بخش ارائه دهنده درس (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد) برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در کلاس درس موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

تمام آنلاین

کلاس‌ها به صورت الکترونیکی در سامانه‌ مشاهده دروس برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در جلسات آن‌لاین موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

حضوری و آنلاین

کلاس‌ها برای دانشجویان حضوری به صورت حضوری و برای دانشجویان مجازی به صورت آنلاین ارائه می شود

آفلاین
دارای بسته
درسی

دارای محتوای آموزشی الکترونیکی (بسته آموزشی، فایل صوتی و ...) میباشد و دانشجو می‌بایست محتوای آموزشی را مشاهده کند و عدم مشاهده بیش از سه شانزدهم جلسات درسی موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

عملی

گذراندن بخش عملی دروس تربیت بدنی و ورزش1 در مراکز ورزشی الزامی می باشد. (ویژه دانشجویان مجازی)

 

7- دروس ارائه شده در بخش‌های مختلف دانشگاه (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دارای محدودیت در ظرفیت کلاس هستند. بدیهی است در این شرایط اولویت انتخاب درس با دانشجویانی است که زودتر اقدام به انتخاب واحد کنند

نکته مهم آموزشی مقطع کارشناسی‌

  •   طبق آئین‌نامۀ آموزشی چنانچه دانشجویی کلیۀ دروس رشتۀ خود را گذرانده باشد و برای دانش آموختگی حداکثر 2 درس نظری داشته باشد، با تأیید گروه آموزشی و با رعایت سقف واحدهای آن نیم‌سال می‌تواند دروس را به صورت معرفی به استاد در آن نیم‌سال بگذراند. بر همین اساس امکان اخذ دروس نظری ـ عملی، عملی و ...  به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست در طول نیم‌سال با دیگر دروس اخذ شود. برای مشاهدۀ لیست دروس نظری ـ عملی و عملی همۀ رشته‌ها اینجــــــا را کلیک کنید.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع کارشناسی‌ارشد

  • دانشجویان مجازی که پیش‌تر با درخواست تغییر شیوۀ آنان به آموزشی ـ پژوهشی موافقت و به آن‌ها اعلام شده است، لازم است درخواست خود را برای انتخاب واحد پایان‌نامه در نیم‌سال 4021 از تاریخ 1402/07/15 تا 1402/07/17 ماه از طریق ایتا (شناسۀ کارشناس رشته در صفحۀ ارتباط با ما اعلام شده است) ارسال کنند. در غیر این صورت وضعیت آموزشی آنان راکد خواهد شد و عواقب آن به عهدۀ دانشجویان است.

  •  همان‌گونه که پیش‌تر اطلاع رسانی شده است، دانشجویان بخش حضوری از ورودی مهر 1400 به بعد امکان تغییر شیوۀ آموزشی را ندارند و ملزم به گذراندن پایان‌نامه هستند.

  •  سایر دانشجویان بخش حضوری ورودی قبل از مهر 1400 که متقاضی تغییر شیوه از آموزشی ـ پژوهشی به آموزشی هستند امکان انتخاب واحد دروس متن پژوهی در نیمسال 4021 ندارند، این دسته از دانشجویان می بایست درخواست خود جهت تغییر شیوه از آموزشی ـ پژوهشی به آموزشی حداکثر تا 1402/07/20 ماه از طریق ایتا (شناسۀ کارشناس رشته در صفحۀ ارتباط با ما اعلام شده است) ارسال کنند، در صورت موافقت با درخواست تغییر شیوه، انتخاب واحد دروس مذکور توسط کارشناس رشته پس از بازۀ حذف و اضافه انجام خواهد شد.

  • دانشجویان در صورتی می‌توانند دروس جایگزین پایان نامه (متن‌پژوهی) را انتخاب کنند که همۀ واحد‌های آموزشی را با موفقیت گذرانده شده باشد.

  • دانشجویانی که پیش‌تر در اطلاعیۀ‌ مربوط به معاف شدن از دروس جبرانی، اسامی ایشان اعلام شده بود و دروس معاف تاکنون در کارنامۀ ایشان ثبت نشده است باید در بازۀ انتخاب واحد 4021 درس معاف خود را انتخاب کنند. پس از بازۀ حذف و اضافه (حداکثر تا 1402/07/30)، دروس مورد نظر توسط کارشناس رشته به صورت معاف ثبت خواهد شد.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع دکتری

  • دانشجویان توجه داشته باشند تا زمانی که واحد‌های آموزشی خود را نگذرانده‌اند، امکان انتخاب واحد رساله یا آزمون جامع وجود ندارد.

لینک‌های مفید

 

قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام انتخاب واحد مطابق جدول ذیل افزایش یافته است:

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشتۀ تحصیلات تکمیلی
مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری

شنبه و یکشنبه 18 و 19 شهریور ماه
 در ساعات 10 الی 12 و 13:30 الی 15:30

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

دوشنبه و سه شنبه 20 و 21 شهریور ماه
 در ساعات 10 الی 12 و
13:30 الی 15:30

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

 

 

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی

 


١٠:٣٨ - شنبه ١١ شهريور ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٦١    /    تعداد نمایش : ٦١٧٧خروج