اخبار > حذف و اضافه نیم‌سال اول ۱۴۰۳-۱۴۰۲ (ترم ۴۰۲۱)

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه نیم‌سال اول ۱۴۰۳-۱۴۰۲ (ترم ۴۰۲۱)

 

 


 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب؛

 به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1403-1402 (نیم‌سال 14021) از ساعت 10 صبح روز شنبه 15 مهرماه تا ساعت 23 روز یکشنبه 16 مهرماه می‌باشد.

نکات مهم

1.  آن دسته از دانشجویان (در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، امکان انتخاب واحد در بازه حذف و اضافه را نخواهند داشت. برای آخرین مساعدت، دانشجویانی که انتخاب واحد ایشان تثبیت نشده و نیاز به اصلاح دارد و یا هنوز اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند فقط روز 17 مهرماه از ساعت 10 صبح تا 11 شب برای این امر فرصت دارند. مطابق آیین‌نامۀ مالی دانشگاه، چنانچه دانشجویان پس از بازۀ‌ حذف و اضافه برای انجام انتخاب واحد پیگیری کنند، مشمول جریمۀ تأخیر در انتخاب واحد خواهند شد. این جریمه برای تأخیر در انتخاب واحد دروس پایان‌نامه و رساله نیز می‌باشد.

2. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواستهای دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است.

3. قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی امکان اخذ دروسی که در ترمبندی جزو درس ترم اول (مطابق ترم‌بندی هر رشته) دروس هستند در بازۀ حذف و اضافه وجود ندارد، بعد از پذیرش دانشجویان ورودی جدید در مقطع کارشناسی در صورت وجود ظرفیت در کلاس درس با درخواست دانشجویان به کارشناس رشته امکان اضافه کردن درس یا دروس به انتخاب واحد وجود دارد.

4. دروس ارائه شده در بخش‌های مختلف دانشگاه (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دارای محدودیت در ظرفیت کلاس هستند. بدیهی است در این شرایط اولویت انتخاب درس با دانشجویانی است که زودتر اقدام به انتخاب واحد کنند لذا دانشجویانی که درخواست ارائه درس ارسال کردند می‌بایست در لحظات ابتدایی شروع بازه حذف و اضافه اقدام کنند تا با مشکل تکمیل شده ظرفیت کلاس مواجه نشوند.

5. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو میتواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین میتواند حداکثر پنج درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

6. دانشجویان کارشناسی بخش حضوری تهران رشتۀ فقه و حقوق اسلامی ورودی 981 تا 4002 توجه کنند درس فقه (4) برای آخرین بار در نیم‌سال 4021 ارائه شده است و از نیم‌سال آینده ارائه نخواهد شد بنابراین دانشجویانی که هنوز موفق به گذراندن این درس نشده‌اند، فقط نیم‌سال 4021 مهلت برای اخذ و گذراندن این درس دارند.

7. پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان کارشناسی رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند.

8. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامۀ آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول نیم‌سال انتخاب شوند. برای مشاهدۀ لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

9. قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی حضوری قم پیرو اعلام مدیر گروه محترم درس کاربرد کامپیوتر در روانشناسی مقطع کارشناسی به صورت حضوری در مرکز قم ارائه می شود. چنانچه بعد از اتمام حذف و اضافه کلاس مذکور به حد نصاب تشکیل کلاس حضوری نرسد، شیوه ارائه درس به آفلاین تغییر پیدا خواهد کرد.

نکاتی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

1. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه از طریق فرم تغییر انتخاب واحد از مسیر زیر درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

مکاتبات اداری/ درخواست های متفرقه دانشجو/ تغییر انتخاب واحد

2. درخواستهای ارائۀ درس دانشجویان مقطع کارشناسی ‌ارشد بررسی و انتخاب واحد دانشجویانی که وضعیت آنان در سامانۀ مروارید «تثبیت شده» و نیاز به اصلاح دارد، توسط کارشناسان رشته در سامانۀ آموزشی مروارید اصلاح و نهایی خواهد شد.  سایر دانشجویانی که دارای وضعیت «تثبیت نشده» می باشند، باید طبق زمان بندی اعلام شده (17 مهرماه) برای نهایی سازی انتخاب واحد خود در نیم‌سال جاری اقدام کنند. چنانچه در این راستا ابهامی برای دانشجویان وجود دارد؛ با کارشناس رشتۀ خود مرتبط شوند.

  • برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازۀ حذف و اضافه مقطع کارشناسی اینجـــــــا و مقطع کارشناسی ‌ارشد اینجـــــــا و برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجـــــــا را کلیک کنید. شیوۀ ارائه دروس براساس اعلام مدیران گروه‌های علمی دانشگاه است که ممکن است پس از انجام حذف و اضافه براساس تعداد دانشجویان تغییر کند.

 

  • قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام حذف و اضافه مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

شنبه و یکشنبه 15 و 16 مهر ماه

 در ساعات 10 الی 12 و 14 الی 16

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی

شنبه و یکشنبه 15 و 16 مهر ماه

در ساعت 10 تا 12

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

 

موفق و پیروز باشید
 ادارۀ خدمات آموزشی

 

 


٢٢:٢٦ - دوشنبه ١٠ مهر ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٣٢خروج