اخبار > انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی ١٤٠٣ـ ١٤٠٢ (٤٠٢٢)

 


  چاپ        ارسال به دوست

انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی ١٤٠٣ـ ١٤٠٢ (٤٠٢٢)

 

 

 

 

باسمهتعالی

با سلام و عرض ادب؛

به استحضار دانشجویان همۀ مقاطع میرساند انتخاب واحد نیمسال دوم تحصیلی 1403-1402 (نیمسال 4022) در روزهای شنبه تا سه شنبه 14 تا 17 بهمن 1402 مطابق جدول زیر انجام خواهد شد.

برنامه

زمان

انتخاب واحد

برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از ساعت 10 صبح روز شنبه 14 بهمن ماه تا ساعت 24 روز یکشنبه 15 بهمن ماه

برای مقطع کارشناسی از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 16 بهمن ماه تا ساعت 24 روز سهشنبه 17 بهمن ماه

حذف و اضافه (برای دانشجویان مقطع کارشناسی)

 12 و 13 اسفندماه


نکات بسیار مهم در انتخاب دروس

1- توصیه میشود دانشجویان در همۀ مقاطع براساس ترمبندی تعیین شده انتخاب واحد خود را انجام دهند چرا که انتخاب واحد خارج از ترمبندی باعث بروز مشکلات آموزشی برای دانشجویان میشود و دانشگاه الزامی برای ارائۀ دروس خارج از ترمبندی ندارد. برای مشاهدۀ ترم بندی و سیر ارائۀ دروس اینجا را کلیک کنید.

2- دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با شرایط آموزشی خاص (فراغت از تحصیل، اتمام سنوات، زیر کف بودن تعداد واحد و ...) که درخواست ارائۀ درس خارج از ترمبندی را دارند، میبایست از طریق فرم زیر درخواست ارائۀ دروس خود را حداکثر تا جمعه 20 بهمن ماه ارسال کنند تا درخواست ایشان توسط کارشناسان رشته بررسی شود. به درخواستهای ارسال شده در خارج از بازۀ اعلام شده رسیدگی نخواهد شدبدیهی است در صورت بررسی شرایط دانشجویان و موافقت دانشگاه با ارائۀ آنها، دروس در بازۀ حذف و اضافه ارائه خواهند شد.

برای تکمیل فرم درخواست ارائۀ درس اینجا را کلیک کنید.

3عدم اقدام دانشجویان برای انتخاب واحد و تعیین وضعیت تحصیلی در نیمسال دوم 1403-1402 تا 17 بهمن ماه به منزلۀ انصراف دانشجو از تحصیل خواهد بود. مطابق آییننامۀ مالی دانشگاه، چنانچه دانشجویان پس از بازۀ اعلام شده برای انجام انتخاب واحد پیگیری کنند، مشمول جریمۀ تأخیر در انتخاب واحد خواهند شد. این جریمه برای تأخیر در انتخاب واحد دروس پایاننامه و رساله نیز میباشد.

نکته: در ترم‌های گذشته امکان انتخاب واحد در بازۀ حذف و اضافه برای کلیۀ مقاطع وجود داشت ولی از ترم 4022 بر اساس آئین نامۀ آموزشی امکان انتخاب واحد در بازۀ حذف و اضافه برای دانشجویان در کلیۀ مقاطع وجود ندارد. دانشجویانی که به هر دلیلی درخواست انتخاب واحد پس از بازۀ حذف و اضافه را داشته باشند ضمن اینکه مشمول جریمۀ مالی خواهند شد ابتدا درخواست ایشان بررسی و در صورت موافقت با انتخاب واحد خارج از بازه، با محدودیت در تعداد واحد قابل اخذ، انتخاب واحد برای ایشان انجام می‌شود و مسئولیت ناشی از تاخیر در انتخاب واحد و غیبت در کلاس‌ها بر عهده خود دانشجو می باشد.

4- دانشجویان حضوری ورودی 4021، که در ابتدای پذیرش خود با درخواست تغییر محل تحصیل آنها بنا بر شرایط خاص موافقت شده، ضروری است برای انتخاب واحد ترم 4022 دروس درخواستی خود را با رعایت ترم بندی و پیش نیاز دروس از مسیر ذیل در سامانۀ مروارید ارسال کنند.

مکاتبات اداری/ فرم‌های درخواست/ درخواست مورد خاص اخذ درس

برای دریافت راهنمای درخواست مورد خاص اخذ درس اینجا را کلیک کنید.

 5- دانشجویانی که سنوات مجاز تحصیلی ایشان براساس جدول ذیل به اتمام رسیده است، میبایست برای استعلام وضعیت پیگیری مجوز سنوات تا قبل از شروع انتخاب واحد از مسیر ذیل در سامانۀ مروارید اقدام کنند. عواقب عدم پیگیری به موقع در این خصوص بر عهدۀ دانشجو خواهد بود.

مکاتبات اداری/ فرم‌های درخواست/ درخواست مجوز ادامه تحصیل/ تمدید سنوات

 

ردیف

مقطع

بخشسنوات مجاز

1

کارشناسی

حضوری: 8 نیمسال

مجازی: 14 نیمسال

2

کارشناسی ارشد

همۀ بخشها: 4 نیمسال

3

دکتری

 همۀ بخشها: 8 نیمسال

 

6- به علت تصمیم مدیران گروههای علمی برای ارائۀ برخی دروس بخش حضوری به صورت الکترونیکی، دانشجویان کلیۀ مقاطع و رشته‌ها باید در زمان انتخاب واحد حتماً به نوع ارائه (حضوری روزانه/ تمام آنلاین/ حضوری و آنلاین/ آفلاین (دارای بسته درسی)/ عملیتوجه کنند.

نوع ارائه

توضیح

حضوری روزانه

کلاسها به شیوۀ حضوری در بخش ارائه دهنده درس (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد) برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در کلاس درس موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

تمام آنلاین

کلاسها به صورت الکترونیکی در سامانۀ مشاهدۀ دروس برگزار میشود و غیبت بیش از سه شانزدهم در جلسات آنلاین موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

حضوری و آنلاین

کلاسها برای دانشجویان حضوری به صورت حضوری و برای دانشجویان مجازی به صورت آنلاین ارائه می‌شود.

آفلاین
دارای بستۀ 
درسی

دارای محتوای آموزشی الکترونیکی (بستۀ آموزشی، فایل صوتی و ...) میباشد و دانشجو میبایست محتوای آموزشی را مشاهده کند و عدم مشاهدۀ بیش از سه شانزدهم جلسات درسی موجب محرومیت از شرکت در آزمون میشود.

عملی

گذراندن بخش عملی دروس تربیت بدنی و ورزش 1 در مراکز ورزشی الزامی می‌باشد. (ویژۀ دانشجویان مجازی)

 

7- دروس ارائه شده در بخشهای مختلف دانشگاه (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دارای محدودیت در گیرندگان (بر مبنای ورودی هر رشته) و ظرفیت کلاس هستند. بدیهی است با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس اولویت انتخاب درس با دانشجویانی است که زودتر اقدام به انتخاب واحد کنند.

 

  • برای مشاهدۀ اطلاعات تکمیلی دربارۀ انتخاب واحد مقطع کارشناسی اینجا را کلیک کنید.

  • برای مشاهدۀ اطلاعات تکمیلی دربارۀ انتخاب واحد مقطع تحصیلات تکمیلی اینجا را کلیک کنید.

 

قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام انتخاب واحد مطابق جدول ذیل افزایش یافته است:

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته مقاطع کارشناسیارشد و دکتری

شنبه و یکشنبه 14 و 15 بهمن ماه

در ساعات 10 تا 12 و 14 تا 16

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

دوشنبه و سه شنبه 16 و 17 بهمن ماه

 در ساعات 10 تا 12 و 14 تا 16

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

 

 

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی


 

 


٠٩:٢٩ - يکشنبه ٨ بهمن ١٤٠٢    /    عدد : ٢٩٣١    /    تعداد نمایش : ٥٩٣٢خروج