اخبار > دوره کاربردی مکالمه عربی

 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره کاربردی مکالمه عربی


«بسمه تعالی»


 


توانایی گفتگو به زبان‌های مختلف، مهارتی است که امروزه بشر با وجود روابط گسترده و مناسبات مختلفی که با هم‌نوعان خود در سراسر دنیا دارد، بیش از پیش به آن نیازمند است. به ویژه اگر، هدفی فرهنگی و ارزشمند در پسِ این روابط و مناسبات نهفته باشد. داشتن مهارت گفتگو به زبان‌های مختلف، مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزار برای انتقال فرهنگ است. بر همین اساس شایسته است که دانش‌آموختگان مکتب اهل بیت (علیهم السلام)، بکوشند تا این توانمندی را در خود پرورش دهند و با در دست داشتن ابزار انتقال فرهنگ، اندیشه و آموزه‌های دینی و ارزشمند اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) را در سراسر دنیا بسط و گسترش دهند.

آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث، با درک این مهم و برای تقویت مهارت گفتگو به زبان عربی، در صدد است دورۀ آموزشی آزاد "مکالمه عربی کاربردی و آموزش نحوۀ بکارگیری زبان عربی با توجه به قرآن و سنت" را در سه دوره متوالی و به شیوۀ آموزش الکترونیکی برگزار نماید. از علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها دعوت می‌شود که جزئیات برگزاری دوره‌ها را به شرح زیر مطالعه نمایند.

نکته: همانطور که ذکر شد، این دوره در سه سطح و مرحله متوالی برگزار خواهد شد که تابستان امسال (1401)، سطح یک و مرحلۀ اولیه را آغاز خواهیم کرد. علاقمندانی که مایل به تکمیل مهارت تکلّم به زبان عربی خود هستند، می‌توانند ادامه مباحث این دوره را در زمانبندی بعدی که اعلام خواهد شد، پیگیری نمایند.  

 

·        تقویم آموزشی دوره مکالمه عربی (سطح یک)

-         مهلت ثبت نام: 4 تا 15 تیر 1401؛

-         بازۀ برگزاری دوره مقدماتی: 21 تیر تا 30 شهریور 1401؛

 

·        شیوه برگزاری و مفاد آموزشی دوره

-     مدرّس این دوره، جناب آقای دکتر سیدعلی هاشم، از اساتید عرب‌زبان و مسلط به زبان فارسی هستند.

رزومه استاد سیدعلی هاشم


-         این دوره‌ به صورت کارگاهی و ارائه‌آنلاین برگزار خواهد شد و فاقد بستۀ آموزشیِ از پیش ضبط شده است. به این ترتیب که تمام محتوای آموزشی، در جلسات آنلاین با حضور استاد، توسط ایشان ارائه و تکالیف و تمارین نیز، در همان جلسات ارائه و ارزیابی خواهد شد.

-         میزان ساعت آموزشی قابل ارائه در مرحلۀ اول (سطح یک) شامل 40 ساعت آموزش آنلاین و 5 ساعت تمرین آزاد است.

-         منبع آموزشی مورد استفاده در این دوره، جزوه مکتوبی است که توسط استاد تألیف شده و به صورت فایل pdf در طول دوره، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

-         سنجش و ارزیابی نهایی این دوره، به صورت آزمون آنلاین شفاهی (از طریق وب‌کم) خواهد بود که شیوۀ برگزاری آن، در طول دوره و در جلسات آنلاین، توسط استاد تبیین خواهد شد.

-         برای شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمرۀ قبولی از استاد شوند، گواهینامۀ حضور در دورۀ "مکالمه عربی کاربردی"، با توجه به هر سطح و به صورت جداگانه صادر خواهد شد.

·        زمانبندی برگزاری جلسات آنلاین

در طول دوره سطح یک، 33 درس در قالب 20 جلسه آنلاین (40 ساعت) با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر سیدعلی هاشم برگزار می‌شود که زمان دقیق جلسات هر دوره، در لینک زیر ارائه شده است.

برای دریافت جدول زمانبندی جلسات دورۀ سطح یک اینجا را کلیک کنید.

·        شهریه دوره

شهریۀ ثبت نام در سطح مقدماتی از دورۀ مکالمۀ عربی کاربردی، مبلغ 500 هزار تومان است که با 20 درصد تخفیف به میزان 400 هزار تومان از لینک زیر قابل پرداخت است. پس از پایان مهلت ثبت نام و تا پیش از آغاز دوره، همکاران ما ثبت نام نهایی شما را در سامانه مشاهده دروس انجام داده و نام کاربری و رمز عبور را برای شما پیامک خواهند کرد.

لینک ثبت نام و پرداخت شهریه دوره مکالمه عربی (سطح یک)

·        تسهیلات ویژه دوره

سه نفر از شرکت‌کنندگان ممتاز سطح اول، در صورت تأیید فعالیت و ارزیابی ایشان توسط استاد، می‌توانند سطح دوم را با پرداخت نیمی از شهریه این سطح، شرکت نمایند. به همین ترتیب، سه نفر از شرکت‌کنندگان ممتاز سطح دوم، در صورت تأیید استاد، می‌توانند از تسهیلات شهریه نیم‌بها در سطح سوم برخوردار شوند. شرایط استفاده از این تسهیلات، متعاقباً در موعد برگزاری سطح مذکور، اعلام خواهد شد.

·        راه‌های ارتباطی

شرکت‌کنندگان محترم دورۀ مکالمۀ عربی، جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام می‌توانند با شماره تلفن زیر با کارشناس آموزش‌های آزاد در تماس باشند: ۵۱۲۹۰ ـ ۰۲۱ داخلی 92؛

از ساعت 10 صبح الی 11:30 روزهای کاری.

 

آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث


١٤:٥٠ - يکشنبه ٥ تير ١٤٠١    /    عدد : ٢٦٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٤٨خروج