راهنمای آزمون‌های غیرحضوری

 

راهنمای پاسخ به سوالات آزمون های غیر حضوری :

پرسش های متداول :


1. چرا نتایج آزمون پس از اتمام نمایش داده نشد؟

طبق تنظیمات آزمون، پس از اتمام بازه زمانی آزمون، نتایج نمایش داده میشود.

2. دکمه شروع آزمون نمایش داده نمیشود.

چنانچه دانشجویان قبل از ساعت آزمون به صفحه آزمون مراجعه کنند، دکمه‌ی شروع آزمون نمایش داده نمیشود. در این صورت با رسیدن به زمان آزمون، لازم است یکبار صفحه آزمون به‌روزرسانی (Refresh) شود. برای انجام سریع این کار میتوانید از کلید میانبر F5 بر روی کیبورد استفاده کنید.

3. جلوی هر سوال، نوشته پاسخ داده نشده!

پاسخ صحیح و غلط پس از اتمام زمان کلی آزمون نمایش داده میشود.

4. زمان آزمون تمام شده و فقط دکمه ادامه هست.

1 .چنانچه زمان آزمون تمام شود و دانشجو به دلیل قطعی اینترنت و یا به هر دلیل دیگری نتوانسته است دکمه اتمام را کلیک نماید، ولی همچنان صفحۀ آزمون باز باشد، لازم است از طریق دکمه ادامه به صفحه آخر سوالات رفته و دکمه اتمام آزمون را کلیک نماید.

2 .چنانچه زمان آزمون تمام شده باشد و دانشجو به دلیل قطعی اینترنت، خرابی دستگاه و یا به هر دلیل دیگری نتوانسته باشد دکمه اتمام را کلیک نماید و صفحه آزمون بسته شده باشد، لازم است ابتدا به صفحۀ آزمون مورد نظر مراجعه کرده از طریق دکمۀ مرور وارد آزمون شده و در انتهای صفحه بر روی دکمۀ اتمام مرور کلیک نماید.

5. با ADSL مخابرات امکان ورود به صفحه خانگی مودل وجود نداشت.

تعداد محدودی از دانشجویان محترمی که از اینترنت مخابرات استفاده میکنند در برخی از ساعات روز امکان ورود به سامانه مشاهده دروس را ندارند، به این دانشجویان اکیدا توصیه میشود از اینترنت دیگری در زمان آزمون استفاده کنند و یا پیش بینی اینترنت پشتیبان را داشته باشند.

6. نشانگر موس بر روی گزینه‌ی پاسخ سوالات به صورت بلاک شده نمایش داده می شود.

در صورتی که صفحه سوالات باز باشد ولی مدت زمان آزمون به اتمام رسیده باشد، پاسخ‌دهی به سوالات آزمون قفل می‌شود.
همچنین، چنانچه در حین این مدت زمان آزمون، دکمه‌ی «اتمام امتحان» زده شود و مجدد از طریق دکمه‌ی «مرور امتحان» به سوالات امتحان بازگشت انجام شود، پاسخ‌دهی به سوالات آزمون غیرفعال می‌‌شود.

7. چراگزینه‌ای که انتخاب کردم با گزینه ثبت شده در نتیجه آزمون متفاوت است؟

توجه داشته باشید بعد ازانتخاب پاسخ مورد نظر، برای رفتن به پایین صفحه و مشاهده سوال بعد، به هیچ عنوان از كلیدهای جهت دار كیبورد استفاده نكنید، زیرا باعث تغییر گزینه انتخاب شده می‌شود. بنابراین برای پایین آوردن صفحه از موس یا تاچ پد لپ تاپ یا نوار پیمایش كنار صحفه مرورگر استفاده نمایید. توجه داشته باشید كه مسئولیت این اشتباه به عهده دانشجو می‌باشد.